Data sot:

Tel:
+381 38 22 66 36
Email:
Adresa:
Rr. Bill Clinton nr#130
Vendi:
10000 Prishtinë, KOSOVË
Email: Newsleter \ Abonimi
Pranoni oferta speciale nga buletini jonë: udhëtime, fluturime, pushimeve etj:
Emaili juaj:
Fluturimi juaj në kohë reale:
Moti aktual në Prishtinë:
Paneli i rezervimeve për agjenta:
Username:
Password:
*Ofertat janë të limituara!

Pranverė nė Kryeqytetet Skandinave, 5 Ditė €549

Dita e Parė, 24 Maj 2017: Nisja me autobus ne orėn 20:30 nga Tirana pėr nė Aeroportin e Shkupit (mė 23 Maj). Fluturimi direkt Shkup - Stockholm. Nisja nga Shkupi nė orėn 06.00. Mbėrritja nė Stokholm nė orėn 09.00. Transferimi nė Stockholm. Vizitė me guidė ne dispozicion nė pikat turistike mė tė bukura tė Stokholmit dhe fillimisht do tė fillojmė nga Pallati Drottingholmen ku do tė vizitohen edhe kopshtet e mrekullueshme tė tij. Do tė vizitojmė Muzeun e Kulturės Nordike si dhe Muzeun Vasa, bashkinė e qytetit ku ēdo vit mbahet ceremonia e nderimit tė laureantėve te cmimeve Nobel nga Mbretėria Suedeze, qytetin e vjetėr si dhe ishullin qėndror Gamla Stan ku gjenden Pallati i vjetėr mbretėror, Katedralja e Stokholmit Storkyrkan si dhe sheshi qėndror i qytetit dhe me i bukuri Stortoget ku gjendet edhe Akademia Suedeze si dhe Muzeu i Nobelit. Fjetje nė Hotel.

Dita e Dytė, 25 Maj 2017: Mėngjesi nė Hotel. Nė mėngjes, nisje me autobus pėr nė Oslo. Udhėtimi zgjat 5 orė pa ndalesa. Pasdite, fillimisht do tė bėjmė njė vizitė panoramike me guidė nė monumentet kryesore tė Oslos dhe do tė fillojmė nga Kalaja Akershus. Pastaj do tė shkojmė tek Parku me skulptura tė Gustav Vigeland, Parku i jashtėzakonshėm "Frogner". Do vazhdojmė me pistėn e skive Holmenkollen dhe mė vonė tek bashkia e qytetit “Rathuset”, ku ēdo vit jepet ēmimi i Nobel pėr paqe, do tė vazhdojmė me bulevardin qėndror nė Oslo Karl Johan Gate ku gjenden Teatri Kombėtar, Parlamenti i Norvegjisė si dhe Pallati mbretėror i Monarkut Norvegjez. Kthimi nė hotel, Darka e lirė. Fjetje nė Hotel.

Dita e Tretė, 26 Maj 2017: Mėngjesi nė Hotel. Nisja nė mėngjes pėr nė Gotenborg. Nė mesditė mbėrrija nė portin mė tė madh tė Skandinavisė ku do tė vizitohen monumentet me interesante nė qytet si Sheshi Götaplatsen ku gjendet disa prej institucioneve kryesore kulturore tė Gotenborgut. Do vazhdojmė me Bulevardin kryesor tė qytetit Avenyen si dhe Operan e qytetit. Pastaj do tė shėtisim nė kėmbė pėr tė vizituar qytetin e vjetėr Gamla Stan si dhe Katerdralen e qytetit Domkyrkan, Kopshtin mbretėror Kungsparken, Lagjen e vjetėr e ndėtuar nga Hollandezet, “Haga”. Mė nė fund do kthehemi nė pjesėn qėndrore pėr tė vizituar sheshin e ri ku gjendet bashkia e qytetit si dhe pėr drekė do tė qėndrojmė tek qendra mė e madhe tregtare nė Skandinavi Nordstan. Gjatė pasdites do tė shkojmė nė Helsingorg ku do tė vizitojmė pėr rreth 1 orė pjesėt mė tė bukura nė qytet si bashkinė e qytetit, sheshin qėndror Stortorget, Kėshtjellėn Kärnan. Vazhdon udhėtimi pėr nė Malmo. Mbrritja nė Malmo. Sistemimi dhe Fjetje nė Hotel.

Dita e Katėrt, 27 Maj 2017: Mėngjesi nė Hotel. Nė mėngjes, vizitė panoramike nė monumentet kryesore tė Malmo, si: Simboli i ri i qytetit “Turning Torso”, Kėshtjella Molmohus, Sheshi qėndror Stortorget ku gjendet bashkia e mrekullueshme si dhe Statuja e Mbretit Gustav X, sheshi i vogėl me restorante dhe kafe "Lilla Torg". Paradite nisja pėr nė Kopenhagen ku udhėtimi zgjat 50 minuta. Mbėrritja nė Kopenhagen ku do tė vizitohet njė nga sheshet kryesore tė qytetit Radhusplatsen ku gjendet bashkia e Kopenhagenit, do shkojmė tek Pallati Kristianborg si dhe tek fabrika e njė prej birrave mė tė njohura nė botė Calsberg. Do vizitojmė Pallatin Rosenborg. Pėr drekė do tė ndalojmė tek Katedralja e Kopenhagenit ku gjendet edhe Universiteti i Kopenhagenit si dhe Rundetaarn. Gjatė pasdites do tė vizitojmė dhe sheshin qėndror Amalienborg ku gjendet edhe pallati aktual i Monarkisė Daneze, Kishėn e Frederikut, Shatėrvanin Gefyon, si dhe Sirenėn e vogėl tė Hans Peter Andersen. Do ta mbyllim vizitėn tonė nė pjesėn mė tė bukur padiskutim, ku do qėndrojmė pėr njė kafe, nė Nyhavn.Kthimi nė Malmo. Fjetje nė Hotel.

Dita e Pestė, 28 Maj 2017: Mėngjesi nė Hotel. Transferimi nė Aeroportin e Malmo-s. Fluturimi Malmo - Shkup. Nisja mė 09.20. Mbėrritje nė Shkup nė orėn 12.05. Nisja me autobus nga Shkupi nė Tiranė.

Me Shume Detaje: Nė pagesėn 549 Euro pėrfshihen:
1. Transferimi Vajtje Ardhje me autobus nga Tirana nė Aeroportin e Shkupit.
2. Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje Shkup - Stokholm dhe Malmo - Shkup.
3. Transfertat nga Aeroporti nė Hotel dhe anasjelltas
4. Akomodimi nė hotel pėr 2 natė nė Stockholm, 1 natė nė Oslo, 2 netė nė Malmo.
5. Mėngjeset pėr tė gjitha ditėt e udhėtimit.
6. Shoqėrues shqiptar gjatė qėndrimit jashtė Shqipėrisė.
6. Guidė Vendase gjatė vizitave sipas programit.
7. Lejohet tė merret nė avion vetėm njė ēantė me pėrmasa deri nė 42x32x25cm. (Kujdes - Mbi kėto pėrmasa ka shpenzime tė mėdha ekstra).Nė pagesė nuk janė pėrfshirė:
1. Gjithshka qė nuk ėshtė pėrmendur nė kėtė program.
2. Hyrjet nė monumente dhe muzeume.

SHPËRNDAJE NË RRJETET SOCIALE: Share to Facebook Share to Twitter Share on Google+ More...
Airtour