Data sot:

Tel:
+381 38 22 66 36
Email:
Adresa:
Rr. Bill Clinton nr#130
Vendi:
10000 Prishtinë, KOSOVË
Email: Newsleter \ Abonimi
Pranoni oferta speciale nga buletini jonë: udhëtime, fluturime, pushimeve etj:
Emaili juaj:
Fluturimi juaj në kohë reale:
Moti aktual në Prishtinë:
Paneli i rezervimeve për agjenta:
Username:
Password:
*Ofertat janë të limituara!

Turkey Tour, me ēmim prej: 325€

Stamboll / Ankara / Cappadocia / Konya / Pamukkale / Izmir

5 Netė / 6 Ditė (Nisjet cdo dy javė nga e Shtuna deri te Enjtėn )

PROGRAMI :

Dita 1: Nisja prej Prishtinės ne ora 04:10 arritja nė Stamboll 07:45 me orė lokale tė Turqisė

Takimi me ciceronon nė aeroportin Istanbul SABHA GOKCEN. Nisja pėr nė hotel ,pastaj kohė e lirė…

Dita 2: Stambolli -Kryeqyteti i perandorėve

Pas mėngjesit, do tė vizitohet Sheshi i Hipodromit. Monumentet mė tė vjetra nė qendėr dhe rreth kėtij sheshi janė pamjet mė tė rėndėsishme tė Stambollit. Pas kėsaj do tė vizitohet Aja- Sophia nė Konstandinopojė dhe mė pas vizite xhamisė Sulltan Ahmet. Ėshtė xhamia e vetme nė Botė me gjashtė minare. Pastaj do tė vizitohet Pallati Topkapi, i cili ėshtė pallati mė i madh dhe mė i vjetėr nė botė, i ruajtur deri nė ditėt tona. Pallati ndodhet nė pjesen mė tė vjetėr te banueshme tė qytet Stambollit, renditet nė njė nga shtatė kodrat e qytetit dhe qėndron nė gadishullin historik, me njė pamje tė mrekullueshme nė Bririn e Artė tė Bosforit dhe Detit Marmara. Pėr 400 vjet ky pallat ishte qendra e administrimit tė shtetit Osman, njė nga tre perandoritė mė tė mėdha nė botė.

Pėrfundimi I ditės ,transferimi nė hotel .

Dita 3: Stamboll - Ankara - Cappadocia

Pas mėngjesit, do tė udhėtohet pėr nė kryeqytetin e Turqisė, Ankaranė ( 450 km) me autobusė komod, pastaj vizitohet Muzeu i famshėm Ataturk - njė vend ku ka ēdo gjė tė permbledhur, nė lidhje me Republikėn e Turqisė, duke filluar nga makinat luksoze, panoramat e mėdha qe rindėrtojne ngjarjet e luftės pėr pavarėsinė e viteve tė 20-xx tė Turqisė nė shekullin e kaluar. Pastaj vizitohet Muzeu I Qytetėrimeve Anatoliane( extra pagese) ku pėr herė tė parė nė jetėn tuaj do tė shihni objekte tė bėra nga njerėz dyzet mijė vjet mė parė. Pastaj nisja pėr Cappadocia (250 km) udhėtimi me autobusė komod . Me mundesi ndalese nė bregun e liqenit tė dytė mė tė madh me kripė nė Turqi, i cili ėshtė i famshėm pėr flamingot e saj. Nė Cappadocia, do tė ofrohet mundėsia pėr tė ndjekur performancėn e dervishėve (extra pagesė) . Pėr ata qė dėshirojnė - herėt nė mėngjes tė nesėrmen - ekskursioni "Fluturimi nė Balona" ėshtė njė aventurė e pazakontė qė duhet ta pėrjetojnė tė gjithė (extra pagesė)

Dita 4 : Cappadocia

Cappadocia ėshtė vendi me peisazhet mė tė bukura mistike tė krijuara nga vetė natyra, shkėmbinjė rozė dhe tė bardhė, "piramida magjike" tė mrekullueshme. Pėr ju do tė jetė njė ekskursion me peizazhin mė tė kėndshėm tė Cappadocias e cila quhet edhe "Peisazhi Hėnor". Ju do tė vizitoni vendin e famshėm tė pelegrinazhit - Göreme - unik me vendbanimet e saj tė bukura, shtėpitė e gdhendura dhe pallatet e tėra,pra njė monument nėn mbrojtjen e UNESCO-s. Ju do tė jeni tė kėnaqur me dhomat e gjumit tė gdhendura nė gur, manastiret dhe kishat. Ju do tė shihni tempujt e Bizantit Ortodoks, shkollėn e Shėn Palit, imazhet e mureve tė shenjtorėve ortodoksė, histori biblike nė afresket e lashta.

Nė mbrėmje, ju do tė keni mundėsi tė merrni pjesė organizimet e mahnitshme Cappadociane, ku mund tė shijoni folklorin dhe vallėzimin befasues tė barkut (belly dancing )

Fjetja nė tė njėjtin hotel.

Dita 5 : Cappadocia-Konya – Pamukkale

Pas mėngjesit nisja pėr nė Konya (220 km) udhėtimi me autobus komod .Njė tjetėr vend unik, pak i njohur pėr turistėt - kompleksin fetar Mevlana. Mevlana ėshtė njė manastir i lashtė , njė strehė e murgjeve, poetėve dhe filozofėve. Qendra e kulturės Sufi. Ajo u themelua nga vetė Mevlana, Rumi ėshtė gjithashtu themeluesi i rendit tė dervishėve - murgjit vallėzues. Pas njohjės me kompleksin Mevlana do te vazhdohet pėr nė

Pamukkale (415 km) udhėtimi me autobus komod
Arritja nė hotel, darka pastaj kohė e lirė.
Dita 6 : Kthimi IZMIR / ISTANBUL / PRISHTINĖ
Mengjesi , kohe e lire varesisht mund te kete edhe City Tour nėse dakordohet grupi .
Nisja pėr nė aeroport

Ēmimi pėrfshin:
• Fluturimin PRISHTINĖ /ISTANBUL/PRISHTINĖ me Pegasus Airlines
• Fluturimi i brendshėm (Izmir-Stamboll )|
• Akomodimi nė 4-5 * hotele nė njė dhomė dyshe
• Mėngjesi dhe Darka ( HB)
• Transferimi i Grupit
• Udhėzues profesional Shiptar
• Udhėtimi me dyqane nė Cappadocia dhe Pamukkale me njė vizitė nė qendrėn e bizhuterive, fabrikat e lėkurės , qendra e industrisė sė tekstilit.

Shėrbime EXTRA
• Cdo gje qe nuk eshte e cekur ne pogram
• Hyrjet ne muze apo monumentet historike
• Dreka

ITINERARI Pegasus Airlines:

04.11.2017 - PC 342 Prishtinė (PRN)-> Istanbul-S.Gökēen (SAW) 04:10 - 07:45

09.11.2017 - PC 2195 Izmir (ADB)-> Istanbul-S.Gökēen (SAW) 18:50 - 20:00

09.11.2017 - PC 341 Istanbul-S.Gökēen (SAW)-> Priştine (PRN) 21:15 - 20:55

2 Netė Stamboll - 2 Netė Cappadocia - 1 Natė Pamukkale ….

Hotelet:

Ramada Hotel Tekstilkent http://ramadaplazatekstilkent.com
Double Tree by Hilton http://doubletree3.hilton.com/en
Family Hotel http://www.otelfamily.com
Hotel Blueworld http://www.blueworldhotel.com
Suhan Hotel Kapadokya http://suhankapadokya.com/tr/
Dinler Otel Urgup http://urgup.dinler.com
Altınoz Hotel Nevsehir http://www.altinozhotel.com/
C & H Hotel Pamukkale www.chhotels.net

*Operatori turistik ka tė drejtėn pėr tė bėrė ndryshime nė program dhe ne hotele varesisht prej kapacitetit te vendeve tė lira nė hotele dhe kushteve atmosferike.

SHPËRNDAJE NË RRJETET SOCIALE: Share to Facebook Share to Twitter Share on Google+ More...
Airtour